🌞 Transport gratis!🌞 

O nas


IGA SARZYŃSKA WZRUSZA TORUŃ to marka stworzona z prawdziwej pasji i wyjątkowych marzeń pary - Igi Sarzyńskiej-Komorowskiej i Macieja Komorowskiego, od pokoleń związanych z branżą piekarniczo-cukierniczą.

Artystyczny, autorski charakter tworzonym w samym centrum Torunia niezwykłym słodyczom nadaje Iga Sarzyńska-Komorowska, uważana za jednego z najwybitniejszych polskich cukierników młodego pokolenia, mistrzyni dekoracji. Osobowość branżowa targów Sweet Expo 2017, autorka książki „Moje Cztery Pory Roku” o artystycznym zdobieniu ciasteczek, tortów, babeczek i oczywiście pierników.

- Uwielbiamy pierniki nie tylko ze względu na wyjątkowy smak i cudowny zapach. Uwielbiamy pierniki, bo zawsze wzbudzają pozytywne emocje i łączą w piękną całość to, co nam bliskie: mąkę, miód, z tym, co bardzo odległe - składnikami przyprawy piernikowej: cynamonem, kardamonem, zielem angielskim... – mówi Iga Sarzyńska-Komorowska. - Z powodu Torunia i pierników przeprowadziliśmy się tu razem z Maciejem i zamieszkaliśmy na poddaszu, nad dawną fabryką Johanna Weesego, najbardziej znanego toruńskiego piernikarza. Od tamtej pory spełniamy marzenia tworząc markę Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń.

Iga Sarzyńska-Komorowska cukiernicze szlify zdobywała w San Francisco, Toronto, Paryżu oraz Londynie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a jej prace były wielokrotnie publikowane na łamach topowych branżowych magazynów. Córka wybitnego artysty piekarza Cezarego Sarzyńskiego - twórcy i popularyzatora kogutów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, zawsze podkreśla, że to właśnie „Dzięki Tacie jest wszechstronna i potrafi odnaleźć się na każdym stanowisku pracy w pracowni lub piekarni”.

Wraz z mężem Maciejem Komorowskim, wybitnym biznesmenem, od kilkudziesięciu lat związanym z branżą piekarniczą oraz cukierniczą, stworzyli na mapie Polski i Europy miejsce niezwykłe.

To tutaj właśnie znajduje się wszystko co kochają – piękno, doskonały smak, inspirujący ludzie i pasja, bez której nie wyobrażają sobie życia...

To tutaj właśnie my możemy znaleźć to, za czym tak nieustannie tęsknimy – słodkie wzruszenia.

I podarować je komuś bliskiemu...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium