O nas

IGA SARZYŃSKA WZRUSZA TORUŃ to marka stworzona z prawdziwej pasji i wyjątkowych marzeń pary - Igi Sarzyńskiej - Komorowskiej i Macieja Komorowskiego, od pokoleń związanych z branżą piekarniczo-cukierniczą.

Artystyczny, autorski charakter tworzonym w samym centrum Torunia niezwykłym słodyczom nadaje Iga Sarzyńska – Komorowska, mistrzyni cukiernictwa i autorka książek: ‘’Moje Cztery Pory Roku’’ i ‘’Moje pierniki’’.

Trenerka w prestiżowych szkołach cukierniczych, sędzia międzynarodowy, osobowość branżowa targów Sweet Expo 2017. Współwłaścicielka i Dyrektor Kreatywna w firmie IS-MK Iga Sarzyńska-Komorowska, Maciej Komorowski Spółka Komandytowo - Akcyjna, właściciela marki IGA SARZYŃSKA - WZRUSZA TORUŃ – marki stworzonej z prawdziwej pasji i wyjątkowych marzeń.

- Uwielbiamy pierniki nie tylko ze względu na wyjątkowy smak i cudowny zapach. Uwielbiamy pierniki, bo zawsze wzbudzają pozytywne emocje i łączą w piękną całość to, co nam bliskie: mąkę, miód, z tym, co bardzo odległe - składnikami przyprawy piernikowej: cynamonem, kardamonem, zielem angielskim... – mówi Iga Sarzyńska-Komorowska. - Z powodu Torunia i pierników przeprowadziliśmy się tu razem z Maciejem i zamieszkaliśmy na poddaszu, nad dawną fabryką Johanna Weesego, najbardziej znanego toruńskiego piernikarza. Od tamtej pory spełniamy marzenia tworząc markę Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń.

Iga Sarzyńska-Komorowska cukiernicze szlify zdobywała w San Francisco, Toronto, Paryżu oraz Londynie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a jej prace były wielokrotnie publikowane na łamach topowych branżowych magazynów. Córka wybitnego artysty piekarza Cezarego Sarzyńskiego - twórcy i popularyzatora kogutów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, zawsze podkreśla, że to właśnie „Dzięki Tacie jest wszechstronna i potrafi odnaleźć się na każdym stanowisku pracy w pracowni lub piekarni”.

Wraz z mężem Maciejem Komorowskim, wybitnym biznesmenem, od kilkudziesięciu lat związanym z branżą piekarniczą oraz cukierniczą, stworzyli na mapie Polski i Europy miejsce niezwykłe.

To tutaj właśnie znajduje się wszystko co kochają – piękno, doskonały smak, inspirujący ludzie i pasja, bez której nie wyobrażają sobie życia...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium