Certyfikat MADE IN TORUŃ dla Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń 0
Certyfikat MADE IN TORUŃ dla Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń

W 2019 roku przeprowadziliśmy się z moim Mężem Maciejem do Torunia. Pamiętam bardzo dobrze ten dzień. Pierwszy dzień wiosny, słońce pięknie ogrzewało promieniami toruńską Starówkę.

Z powodu Torunia i pierników otworzyliśmy nowy rozdział w życiu. Zupełnie przypadkowo znaleźliśmy mieszkanie nad dawną fabryką Johanna Weesego, najbardziej znanego toruńskiego piernikarza.

Toruń stał się naszym domem. Mając w głowie wizje marki „Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń” pracowaliśmy dniami i nocami nad naszym piernikowym, toruńskim projektem… Najpierw otworzyliśmy nasz butik przy ul. Kopernika 14. To miejsce ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną. Pamiętam, jak w porannych godzinach dekorowałam pierniczki, a po południu, w grafitowym fartuszku, sprzedawałam nasze wyroby i odpowiadałam na najczęściej zadawane pytanie: Kim jest Iga Sarzyńska? Takie były nasze początki.

   

Cieszę się, że po czterech latach nasza  marka „Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń”  i codzienna praca została doceniona przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz Kapitułę i otrzymaliśmy bardzo ważne wyróżnienie, jakim jest certyfikat jakości MADE IN TORUŃ.

Kapituła znaku wyróżniła w tym roku 25 biznesowych przedsięwzięć, działających zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i posiadających w ofercie produkty lub usługi najwyższej jakości.

Jako laureaci tegorocznej edycji otrzymaliśmy certyfikaty i statuetki, które można podziwiać w naszych toruńskich butikach. Co ciekawe, statuetki nawiązują do gotyckiego portalu głównego toruńskiej bazyliki katedralnej, natomiast w rewers wpisano kopernikańską wizję wszechświata z dzieła „De revolutionibus orbium coelestium”.

 

- Znak Made in Toruń to rekomendacja wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność toruńskich firm w relacjach biznesowych. Prezentacja najlepszych toruńskich produktów i usług, wspieranie rozwoju lokalnych firm, upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie, zachęcanie do wprowadzania systemów jakości – zachęcam lokalne firmy do przystąpienia do tego projektu – podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia biznesu w Toruniu.

Warto dodać, że certyfikat jakości MADE IN TORUŃ jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej. Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wydał świadectwo ochronne dla Gminy Miasta Toruń, która jest właścicielem znaku MADE IN TORUŃ i udziela prawa do posługiwania się nim wybranym przedsiębiorstwom do promocji produktów i usług.

Uroczystość wręczenia certyfikatów przez Prezydent Torunia Michała Zaleskiego odbyła się 30 marca 2023 roku w pięknym Pałacu Widokowym przy ul. Majdany 1.

Dziękujemy serdecznie za to wyróżnienie. To zaszczyt być częścią tego projektu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium