Album "Moje Pierniki" Iga Sarzyńska-Komorowska 0
Album "Moje Pierniki" Iga Sarzyńska-Komorowska

Wielu fanów upominało się również o takie wydawnictwo, w którym zawarłabym całą swoją pasję i wiedzę o pierniku, i które mogłoby być nie tylko skarbnicą wiedzy o tym magicznym cieście, ale też pięknym prezentem dla bliskich. Chciałam, żeby ten album był nie tylko pomysłem na podarunek, ale też inspiracją dla wszystkich, którzy uwielbiają piec i chcieliby się nauczyć sztuki wypieku i dekoracji pierniczków.

Wielką inspiracją do stworzenia albumu „Moje pierniki” była moja współpraca ze znakomitą fotografką Agnieszką Pałtynowicz. Pamiętam, gdy po raz pierwszy zobaczyłam jej fotografie… Byłam kompletnie oczarowana i nie mogłam przestać ich oglądać. Zachwyciła mnie magia, stylizacje, wyjątkowy czar, który panuje na tych zdjęciach. Gdy patrzę na zdjęcia Agnieszki, to chciałabym zjeść wszystko co tam jest😊… Są niesamowite!

   

Piernik jest dla mnie ciastem absolutnie wyjątkowym z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że zawsze wzbudza w nas pozytywne emocje, przywołuje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa oraz łączy rzemiosło ze sztuką. Piernik łączy to, co nam bliskie – mąkę, mleko, miód, z tym co odległe – z przyprawami, z różnych zakątków świata.

W albumie „Moje pierniki” oprócz receptur i tajników sztuki dekoracji, opowiadam o wyjątkowych składnikach tego ciasta – o różnych rodzajach miodu, o składnikach przyprawy piernikowej, która jest sercem piernika. Od niej właśnie zależy moc piernika i to, czy to ciasto powali nas na kolana, czy też nie.
W książce zdradzam czytelnikom autorską recepturę na idealną przyprawę piernikową.
Oprócz tego znajdziecie tu cały szereg innych moich przepisów, m.in. na: wyjątkowy, mięsisty chlebek piernikowy, pierniczki kruche, czekoladowe, miodowe, markizy przekładane aksamitnymi kremami, jak również moje ulubione pierniczki orzechowo – migdałowe … Same fantastyczne piernikowe specjały.

Oprócz receptur, bardzo dokładnie opisałam dla Was lukier królewski i pokazałam, jak w dość łatwy sposób można tworzyć artystyczne pierniczki. Z moją pomocą, krok po kroku będziecie mogli udekorować przepiękne, bajkowe koniki na biegunach, delikatne śnieżynki czy piękny domek na kubek. A skoro już mowa o Świętach, to w albumie pokazuję również, jak stworzyć piękne, słodkie prezenty – np. piernik w słoiku czy aromatyczny syrop piernikowy.

  

Album „Moje pierniki” odzwierciedla to, jak bardzo kocham pierniki. Mam nadzieję, że będzie dla Was wielką inspiracją do dekoracji i wypieku tego ciasta w Waszych domach. Myślę, że po tej lekturze pokochacie pierniki tak samo jak ja 😊

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium