🎁Darmowa dostawa już od 150 zł!🎁
 
Symbole Torunia – wyjątkowa kolekcja pierniczków 0
Symbole Torunia – wyjątkowa kolekcja pierniczków

"Symbole Torunia" to premierowa kolekcja pierniczków z artystycznymi ilustracjami, która powstała we współpracy z nietuzinkowym, toruńskim artystą Edgarem J. Pillem. Kolekcja nawiązuje do kultowych symboli Torunia wywodzących się z historii, legend i tradycji naszego wspaniałego piernikowego miasta.

Mikołaj Kopernik, smoczyca, pies Filuś, złoty osiołek i toruńska piernikarka. Te wszystkie symbole tworzą naszą wyjątkową kolekcję dedykowaną nie tylko turystom odwiedzającym nasze piernikowe miasto, ale również wszystkim wielbicielom magicznego Torunia.

Współpraca z Edgarem Pillem jest dla mnie bardzo inspirująca. Podziwiam go za talent, kreatywność i zupełnie inne spojrzenie na malarstwo. Patrzenie na Toruń oczami Edgara Pilla poprawia nastrój, wzbudza uśmiech i sprawia dużo radości. To jak patrzenie na świat przez różowe okulary. Wszystkie toruńskie symbole stworzone przez Edgara zachwycają kolorami i nietuzinkowym podejściem do tematu. Moim faworytem jest barwny wizerunek Mikołaja Kopernika. Pierniki z ilustracjami Edgara Pilla wzbudzają pozytywne emocje wśród Turystów i mieszkańców. Jestem pewna, że będą docierać do najdalszych zakątków Polski i świata.

Edgar Jerzy Pill studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskał w roku 2007. Pracował jako konserwator zabytków. Wychował się w rodzinie o artystycznych tradycjach, od najmłodszych lat poznawał arkana malarstwa i tej dziedzinie, śladami ojca i dziadka, pozostał wierny. Uprawia malarstwo abstrakcyjne. Od paru lat jemu się poświęca. Jak mówi, łączy wiedzę i umiejętności warsztatowe wyniesione ze studiów konserwatorskich z wiernością własnemu wewnętrznemu głosowi

Malarstwo Edgara Jerzego Pilla charakteryzuje się wielkim ładunkiem energii i hipnotyzującym działaniem na odbiorcę. Jego obrazy są oceniane jako te, w których tkwi witalna moc, afirmacja życia w całej jego złożoności i tajemnicy.

- Toruń jest miastem pierników. Piernikarstwo i sztuki plastyczne od zawsze ze tutaj ze sobą współpracowały – podkreśla Edgar Jerzy Pill. – W naszym wspólnym projekcie z Igą Sarzyńską – Komorowską skupiliśmy się na ożywieniu tej wspaniałej tradycji: współpracy Piernikarzy i Artystów, aby stworzyć nowy, żywy piernik. Do tej wyjątkowej kolekcji wybraliśmy najbardziej charakterystyczne, najważniejsze postaci i symbole dla naszej toruńskiej Starówki.

 

- Moje artystyczne początki tkwiły w realistycznym malarstwie, inspirowanym talentem mego ojca. Jednak podążając za własną wizją, odkryłem nowy język - abstrakcję. Przywołując "horror vacui", czyli lęk przed pustką, moje prace emanują energią, wypełniając każdy zakamarek płótna ekspresyjnym wydrapywaniem i nawarstwianiem kolorów. Ta nieustanna dynamika tworzy wrażenie organicznej struktury, podkreślając głębokie pragnienie życia i formując wyjątkową ikonografię postaci. Precyzyjne kształty oraz stworzona ikonografia postaci odbijająca, rzeczywiste, osoby i zdarzenia, nadają moim obrazom prawdziwy i uniwersalny wymiar. Moje malarstwo to afirmacja życia i jego nieustannych zmian, pełne kolorów i energii, której celem jest zatrzymanie chwili i dynamiki świata wewnętrznego i zewnętrznego - dodaje Edgar Jerzy Pill.

Jestem bardzo dumna z tej współpracy i cieszę się, że nowa kolekcja "Symbole Torunia" spotkała się z tak ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony odwiedzających nas turystów, ale również rodowitych Torunian.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium