Podsumowanie 2023: nowe doświadczenia i wyzwania 2
Podsumowanie 2023: nowe doświadczenia i wyzwania

Rok 2023 był wyjątkowy pod wieloma względami. Obfitował w niezapomniane wydarzenia, wspaniałe projekty, wymarzone współprace i prestiżowe nagrody, które były podsumowaniem zaangażowania i pracy nad rozwojem naszej marki.

Już w pierwszym kwartale byliśmy miło zaskoczeni wspaniałym wyróżnieniem - otrzymaliśmy znak jakości MADE IN TORUŃ. Kapituła znaku nagrodziła 25 biznesowych przedsięwzięć, działających zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i posiadających w ofercie produkty lub usługi najwyższej jakości.

Jako laureaci edycji roku 2023 otrzymaliśmy certyfikaty i statuetki, które można podziwiać w naszych toruńskich butikach. Uroczystość wręczenia certyfikatów przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego odbyła się 30 marca 2023 roku, w pięknym Pałacu Widokowym przy ul. Majdany 1.

Kwiecień przywitał nas fantastyczną wiadomością, że dostałam się do finału XIV edycji konkursu SUKCES PISANY SZMINKĄ w kategorii BIZNES ROKU z przychodami poniżej 10 mln zł. Po dwóch etapach konkursu (w tym 5-minutowa prezentacja marki przed zacnym JURY z Dr Ireną Eris na czele), podczas uroczystej Gali, która odbyła się 15 maja w Teatrze 6 Piętro, zostałam ogłoszona laureatką tego konkursu.

Docenienie przez jury, złożone z tak wybitnych przedsiębiorców i managerów jest potwierdzeniem, że nasza marka od trzech lat rozwija się dynamicznie, nietuzinkowo i ma piękne perspektywy.

Statuetkami XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku Sukces Pisany Szminką były drzewa w Alei Ludzi Zmieniających Świat – swoje drzewo zasadziłam w ogrodzie Muzeum Pałacu w Wilanowie.

W zeszłym roku zdecydowaliśmy się również na otwarcie naszego trzeciego butiku przy ul. Chełmińskiej 4. Witryna tego sklepu zachwyciła nas od pierwszego wejrzenia. Zwraca uwagę pięknymi, złotymi wykończeniami, oryginalnym wejściem w kolorze eleganckiej zieleni i cudownym widokiem na Ratusz Staromiejski. Przez ostatnie lata znajdował się tam sklep papierniczy, a w sąsiedztwie do dziś mieści się księgarnia.

Październik przywitał nas wspaniałą informacją o zdobyciu kolejnej, prestiżowej nagrody. Akademia Gastronomiczna w Polsce co roku nominuje polskie osobistości gastronomiczne w pięciu kategoriach. Nagrody AIG Prix przyznawane są przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną z siedzibą w Paryżu dla wybitnych jednostek i instytucji, które wyróżniają się na obszarze danego kraju międzynarodowym poziomem.

 

Zostałam laureatką AIG PRIX w kategorii nagroda dla cukiernika. Nagrody zostały wręczone 13 października, podczas uroczystej ceremonii w Hotelu Warszawa. Podczas gali Prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki wręczył również nagrody ARS Coquinaria dla „Przyjaciół Smaku’’ – tych, którzy w wyjątkowy sposób przyczyniają się do rozwoju i podnoszenia poziomu polskiej gastronomii.

Laureatami nagród Ars Coquinaria 2023 zostali:

Ewa Leja - producentka programów MasterChef i MasterChef Junior

Robert Makłowicz - gospodarz i współautor kultowych telewizyjnych programów kulinarno-podróżniczych

Robert Mazurek - dziennikarz, felietonista i krytyk winiarski @wina_Mazurka  

 

Po zakończeniu oficjalnej części wieczoru zgromadzeni goście mieli okazję docenić kunszt laureata nagrody Szefa Przyszłości  - Mateusza Suligi, który wraz z szefem restauracji Warszawska – Dariuszem Barańskim i jego zespołem, przygotowali specjalnie na tę okazję wyjątkową kolację degustacyjną. Za selekcję win odpowiadał laureat nagrody Sommeliera  - Andrzej Strzelecki. Ten wieczór na długo  pozostanie w naszej pamięci, był absolutnie wyjątkowy!

Przez cały rok czekamy na najbardziej intensywny czas – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie 2023 obfitowało w niezwykłe projekty i wspaniałe spotkania.

Wymarzona współpraca z Panem Andrzejem Mleczko ujrzała światło dzienne pod koniec roku.

 

W kolekcji „Ja Pierniczę!’’ pojawiło się 6 wyjątkowych ilustracji Mistrza z akcentami Świąt Bożego Narodzenia. Pachnące miodem i przyprawami pierniczki z naszej pracowni z fantastycznymi ilustracjami okazały się świątecznym hitem na gwiazdkowy prezent.

Współpracę z tak wybitnym rysownikiem  - Andrzejem Mleczko uważam za jeden z największych sukcesów tego roku. Tak innowacyjnej odsłony piernikowych słodkości jeszcze nie było!

Nasze wyjątkowe pierniczki gościły również w wielu mediach. Pojawiły się na planie wyjątkowej, Świątecznej Piosenki Polsatu, w której piękna Ewa Wachowicz rozdawała je gwiazdom. Były obecne w wyjątkowym Świątecznym Miasteczku Dzień Dobry TVN na Placu Zamkowym w Warszawie, skąd wspólnie z prezydentem Rafałem Trzaskowskim i mieszkańcami Warszawy rozsyłały świąteczną atmosferę i życzenia na cały kraj. Wywiady i artykuły doceniające naszą pracę ukazały się na łamach wielu mediów, w tym m.in. w magazynie Forbes, Twój Styl Kobiety Biznesu, Polsat.pl, Onet.pl, Gazeta Wyborcza, Nowości Dziennik Toruński, Ototorun.pl i wielu innych.

 

Podsumowując: Rok 2023 był bardzo twórczy i pracowity. W ciągu całego roku stworzyliśmy z naszym wspaniałym zespołem mnóstwo piernikowych i czekoladowych słodkości, które wzbudziły w Was i Waszych bliskich wiele pozytywnych emocji. Nasza działalność została również doceniona przez zacne grono jury nagród i konkursów niezależnych.  Jesteśmy szczęśliwi i dumni! Z wielkim entuzjazmem i radością rozpoczęliśmy kolejny rok!

Komentarze do wpisu (2)

8 stycznia 2024

Czytająt ten wpis serce rośnie. Iga jesteś wzorem do naśladowania. Twoja pasja i pracowitość procentuje.Ogromne gratulacje dla Ciebie, Macieja i całego zaspołu. Życzymy Wam dalszych sukcesów!

8 stycznia 2024

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów, Pani Igo, także dla Pani Męża i całej Ekipy ☺️❣️

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium